Our product range includes a wide range of butter flavor 9090, desi ghee flavour, yogurt flavor . and banana milk flavour.
₹ 256 / Kilogram Get Latest Price
| Solubility | Water Soluble |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Liquid |
| Source | Nature Identical |
| Dosage | 0.1-0.5 % |
| Usage/Application | Food |
| Shelf Life | 18 months |
| Flavor Type | Butter |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 500 gms-5 kg |
| Packing Type | PET Bottles/HDPE cans |
Minimum order quantity: 10 Kilogram
₹ 1150 / Kilogram Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Brand | Aroma Atom Flavours |
| Flavour | ghee |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 18 month |
| Packaging Size | 500 gms- 50 kg |
| Packing Type | PET Bottle /HDPE Drum |
Minimum order quantity: 10 Kilogram
₹ 760 / Piece Get Latest Price
| Flavour Type | yoghurt |
| Base | Propylene Glycol |
| Solubility | Water Soluble |
| Type of Food Flavor | Dairy Flavors |
| Form | Powder, Liquid |
| Application | Dairy |
| Flavor Type | Yogurt |
| Flavour Base | Nature Identical |
| Usage/Application | Dairy based products |
| Brand | Aroma Atom |
| Shelf Life | 18 months |
| Packaging Size | 500 gms- 50 kg |
| Packing Type | PET Bottles/HDPE Cans |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 545 / Kg Get Latest Price
| Physical Form | Essence |
| Brand | Aroma Atom Flavours |
| Packaging Size | 500gm 5kg |
| Form | Powder |
| Flavour | banana milk flavour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Kg
Mr. Agarwal (Director)
JNS Commodities & Specialities Private Limited
512, Kakad Market, 306, Kalbadevi Road
Mumbai - 400002, Maharashtra, India