Our range of products include vanilla delight flavour, strawberry flavour oil and hard boiled candy flavors.
₹ 515 / Kilogram Get Latest Price
| Product Type | Vanilla Flavour |
| Flavor | Vanilla |
| Flavor Profile | Nature Identical |
| Base | Propylene Glycol |
| Solubility | Water Soluble |
| Application | Ice Cream |
| Form | Liquid |
| Shelf Life | 18 months |
| Packaging Size | 500g |
| Type | PET Bottles/ HDPE Cans |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Aroma Atom Flavour |
Minimum order quantity: 10 Kilogram
₹ 735 / Litre Get Latest Price
| Flavor Type | Fruit |
| Type | Flavor Oil |
| Purity | Diluted |
| Application | Confectionery, Food Flavor |
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Food Flavour |
| Form | Liquid |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Litre
₹ 850 / Kilogram Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Flavor Type | Fruit |
| Flavor | Orange, Mango, Pineapple |
| Application | Candy |
| Brand | AROMA ATOM |
| Solubility | Water Soluble |
| Flavor Profile | Nature Identical |
| Shelf Life | 12 months |
| Eggless Type | Yes |
| Packaging Type | HDPE Bottle |
| Certifications | FSSAI |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 15- 50 kg |
| Packing Type | HDPE Drum |
Minimum order quantity: 20 Kilogram
Mr. Agarwal (Director)
JNS Commodities & Specialities Private Limited
512, Kakad Market, 306, Kalbadevi Road
Mumbai - 400002, Maharashtra, India